Towarzystwo Przyjaciół Łodzi — Łódź, ul.Piotrkowska 17 lokal 12

www.tplodzi.eu

TPŁ
Łódź 90-406,
ul. Piotrkowska 17 lok.12
tel.: 607 828 892
tplodz1959@wp.pl

mural

Nagrody, wyróżnienia i odznaczenia



Członkowie TPŁ Zasłużeni Dla Miasta Łodzi:


  1. 2015
    • Marta Domańska
  2. 2011
    • Elżbieta Wojsa
  3. 2010
    • Cygan Barbara
  4. 2009
    • Kolanek Jadwiga
  5. 2008
    • Siciński Jan
    • Zareda Jadwiga
  6. 2007
    • Mitek Janina
  7. 2006
    • Pilarska Anna
  8. 2005
    • Nuc Anna
    • Strzałkowska Zofia
    • Wasiak Agnieszka
  9. 2003
    • Bonisławska Aleksandra
  10. 2002
    • Koncewicz Elżbieta
    • Zawadzki Bogumił
  11. 2001
    • Malińska Elżbieta
    • Tomaszewicz Władysław
  12. 2000
    • Kierczuk Danuta
  13. 1999
    • Gułaj Krystyna
    • Kurzawa Otylia
    • Towarzystwo Przyjaciół Łodzi
  14. 1997
    • Nowicka Sabina
    • Szubert Henryk
  15. 1996
    • Budziarek Marek
  16. 1995
    • Bonisławski Ryszard
    • Kurman Zdzisław
    • Nicpan Halina
  17. 1994
    • Bobrowska Krystyna
  18. 1992
    • Konicki Zdzisław
    • Łukawski Stanisław

Członkowie TPŁ Laureaci Nagrody Miasta Łodzi


  1. 2005
    • Antoni Binasiak
  2. 2001
    • Ryszard Bonisławski
  3. 2000
    • Sabina Nowicka - nagroda za działalność zawodową i społeczną
  4. 1999
    • Ryszard Rosin - nagroda za twórczość naukową
  5. 1998
    • Krystyna Bobrowska - nagroda za działalność społeczną
  6. 1995
    • Jerzy Urbankiewicz - nagroda za twórczość literacką
  7. 1990
    • Sabina Nowicka - nagroda za całokształt działalności na rzecz kultury
    • Ryszard Rosin - nagroda za całokształt działalności naukowo - dydaktycznej i popularyzatorskiej w dziedzinie historii i tradycji ziemi łódzkiej
  8. 1989
    • Krystyna Bobrowska - nagroda za całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania kultury teatralnej
  9. 1979
    • Tadeusz Chróścielewski - nagroda za całokształt twórczości literackiej
  10. 1977
    • Mieczysław Jagoszewski - nagroda za całokształt twórczości i działalności dziennikarskiej oraz literackiej związanej z Łodzią
  11. 1976
    • Feliks Żukowski - nagroda za całokształt działalności aktorskiej, reżyserskiej i organizatorskiej w Teatrze im. S. Jaracza
  12. 1975
    • Krystyna Kondratiuk - nagroda w dziedzinie upowszechniania i propagandy tkaniny artystycznej
    • Gryzelda Missalowa - nagroda za prace naukowe dotyczące dziejów przemysłu włókienniczego i klasy robotniczej w okręgu łódzkim
    • Mieczysław Woźniakowski - nagroda za całokształt działalności oświatowej i kulturalnej
  13. 1964
    • Eugeniusz Ajnenkiel - nagroda w dziedzinie upowszechnienia kultury
  14. 1963
    • Jan Dylik - nagroda w dziedzinie nauk przyrodniczych
  15. 1961
    • Bolesław Busiakiewicz - nagroda w dziedzinie publicystyki i dzialalności kulturalno-oświatowej
  16. 1958
    • Kazimierz Dejmek - nagroda pracy aktorskiej za zasługi artystyczne oraz za trwały wkład w rozwój teatru w Polsce
    • Stefania Skwarczyńska - nagroda naukowa za wybitne osiągnięcia w zakresie teorii literatury oraz za całokształt prac naukowo-badawczych
  17. 1956
    • Józef Pilarski - nagroda za długotrwałą działalność w łódzkim środowisku roboczym oraz szereg doskonałych kreacji aktorskich
herb
Kalendarium:
notatki ze spacerów 2018
Znalezione w sieci:
do góry strony

Zespół autorów tekstów i zdjęć chyba, że podpisane inaczej:
Marta Domańska, Marek Kołacz, Leokadia Zawadzka, Piotr Domański
Barbara Garuska,Tomasz Garuski, Katarzyna Wiśniewska
(wykorzystano również materiały archiwalne oraz będące w domenie publicznej) paw_mak © aktualizowana dnia: