Towarzystwo Przyjaciół Łodzi — Łódź, ul.Piotrkowska 17 lokal 12 — www.tplodzi.eu

  1. Image 01
  2. Image 02
  3. Image 03
  4. Image 04
  5. Image 05
  6. Image 06
do strony startowej

TPŁ
Łódź 90-406,
ul. Piotrkowska 17 lok.12
tel.: 607 828 892
tplodz1959@wp.pl

XXIV Przegląd Piosenki o Łodzi
Łódzkie Skrzydła 2018
mural

Przegląd piosenki o Łodzi 2018


Wyniki Łódzkie Skrzydła 2018
Wyniki XXIV Przeglądu Piosenki
„Łódzkie Skrzydła” 2018

Jury XXIV Przeglądu Piosenki Łódzkie Skrzydła 2018 w składzie:

  1. mgr Krystyna Pietranek-Kulis - muzyk, dziennikarz muzyczny - przewodnicząca jury;
  2. prof. dr hab. Beata Zawadzka-Kłos - Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, sopran;
  3. prof. dr hab. Jolanta Gzella – Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, mezzosopran;
  4. prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska – Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, sopran koloraturowy;
  5. mgr Anna Klimanek - absolwentka Edukacji Artystycznej UŁ, muzyk;
  6. mgr Beata Kurman – nauczyciel rytmiki i teoretycznych przedmiotów muzycznych;
  7. mgr Elżbieta Wojsa – etnomuzykolog, członek Zarządu TPŁ– sekretarz jury;

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  1. Solista do lat 7 – przedszkolaki
    • I miejsce ex aequo:
      Maciej Grochulski
      (lp.17) - zgłosili Rodzice;
      Aleksander Bukarewicz ( lp. 71) - Centrum Kultury Młodych, 93-021 Łódź, ul. Lokatorska 13, Opiekun: Marlena Barszczewska;
    • II miejsce ex aequo:
      Barbara Drewnowska
      (lp. 4) - Miejskie Przedszkole nr 220, 90-251 Łódź, ul. Jaracza 68, Opiekun: Renata Staniecka; Maja Bielińska (lp. 72) - Centrum Kultury Młodych, 93-021 Łódź, ul. Lokatorska 13, Opiekun: Marlena Barszczewska;
    • III miejsce:
      Piotr Kowski
      (lp. 16) – zgłosili Rodzice;
    • Wyróżnienia:
      Blanka Falbowska
      (lp. 2) - Miejskie Przedszkole nr 220, 90-251 Łódź, ul. Jaracza 68, Opiekun: Bogumiła Zdrojewska, Agnieszka Zdzienicka;
      Maja Widawska (lp.13) - Miejskie Przedszkole nr 220, 90-251 Łódź, ul. Jaracza 68, Opiekun: Iwona Rojewska;
      „Jagódki”- duet: Lidia Krot i Robert Czyżnielewski (lp. 55) Przedszkole Miejskie nr 35, 91-058 Łódź, ul. Zachodnia 16A, Opiekun: Barbara Kiełbasa;
      „Jagódki”- trio: Barbara Chmielecka, Maja Bienias, Julia Klukiewicz (lp. 56) Przedszkole Miejskie nr 35, 91-058 Łódź, ul. Zachodnia 16A, Opiekun: Barbara Kiełbasa;
      Alicja Kmin (lp. 59) - Miejskie Przedszkole nr 220, 90-251 Łódź, ul. Jaracza 68, Opiekun: Malwina Otto;
  2. Solista 7 – 10 lat
    • I miejsce ex aequo:
      Aleksander Maląg
      (lp. 10) - Klub Dąbrowa filia CKM, 93-202 Łódź ul.Dąbrowskiego 93, Opiekun: Marlena Barszczewska;
      Martyna Pawlicka (lp. 81) - Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2, 93-490 Łódź, ul. Sopocka 3/5, Opiekun: Andrzej Rychlicki Kicior;
    • II miejsce ex aequo:
      Oskar Ozi Wasilewski
      (lp. 14) – zgłosiła mama, Opiekun: Angela Wawrzyk;
      Wojciech Kęsoń(lp. 75) - Szkoła Podstawowa nr 2, 90-302 Łódź, ul. Sienkiewicz 137/139, Opiekun: Krzysztof Słomczyński, Katarzyna Gronkiewicz;
    • III miejsce ex aequo:
      Małgorzata Wierzbowska
      (lp. 54) - Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 91-818 Łódź , ul Zawiszy 39, Opiekun: Andrzej Wierzbowski;
      Lena Grot (lp. 70) - Filia CKM klub Dąbrowa 93-202 Łódź, ul. Dąbrowskiego 93, Opiekun: Marlena Barszczewska;
    • Wyróżnienia:
      Dunya Alrubea
      (lp. 57) - zgłosiła mama;
      Lena Łopata (lp. 73) - Studio Piosenki, przy Społecznej Szkole Muzycznej im. Wł. Szpilmana, 94-029 Łódź ul.Wileńska 22A, Opiekun: Marlena Barszczewska;
      Jagoda Tranda (lp. 89) - Szkoła Podstawowa nr 164 94-035 Łódź, ul. Wróblewskiego 65, Opiekun: Ewa Woźniak;
  3. Solista 11 – 13 lat
    • I miejsce ex aequo:
      Amelia Jaworowska
      (lp. 31) - SP nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi 95-035 Ozorków, ul. Cegielniana 25 Opiekun: Elżbieta Paciorek;
      Maria Przybylska – (lp.52) - Szkoła Podstawowa nr 101 91-464 Łódź , ul. Wspólna 5/7 Opiekun: Anna Karasińska, Andrzej Wierzbowski;
    • II miejsce ex aequo:
      Wiktor Sękalski
      (lp. 22) - Szkoła Podstawowa nr 142 91-527 Łódź, ul.Łupkowa 6, Opiekun: Liliana Ciszewska;
      Weronika Marat (lp. 39) - Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 94-043 Łódź, ul. Olimpijska 9 Opiekun: Elżbieta Kozowicz-Sobczak;
    • III miejsce ex aequo:
      Melania Bielecka i Amelia Grzelewska – duet
      (lp. 50) - Szkoła Podstawowa nr 152 90-559 Łódź, ul.28 Pułku Strz. Kaniowskich 52/54 Opiekun: Anna Drzewiecka;
      Julia Ganc i Oliwia Stanisławska – duet(lp. 69) - Szkoła Podstawowa nr 184 91-496 Łódź, ul. Syrenki 19A Opiekun: Monika Sikora;
    • Wyróżnienia:
      Patrycja Lamparska
      (lp. 23) - Szkoła Podstawowa nr 142 91-527 Łódź, Łupkowa 6 Opiekun: Liliana Ciszewska;
      Wiktoria Baraniak(lp. 65) - Szkoła Podstawowa nr 184 91-496 Łódź, Syrenki 19A Opiekun: Monika Sikora;
      Oskar Pietrzak (lp. 91) - Szkoła Specjalna Podstawowa nr 128 92-208 Łódź, ul. Niciarniana 2a Opiekun: Monika Rzepecka, Mikołaj Widawski;
  4. Solista 14 – 16 lat
    • I miejsce:
      Agata Radek
      (lp.40) – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pabianicach 95-200 Pabianice, ul.Zamkowa 39 Opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowska;
    • II miejsce:
      Estera Kmiecik
      (lp. 67) – Szkoła Podstawowa nr 184 91-496 Łódź, ul. Syrenki 19A opiekun: Monika Sikora;
    • III miejsce ex aequo:
      Karolina Stępień
      (lp. 41) – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pabianicach 95-200 Pabianice, ul. Zamkowa 39 Opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowska;
      Marika Gapińska (lp. 82) - Studio Artystyczne „Pędziwiatry” 92-508 Łódź, ul. Czajkowskiego 8 Opiekun: Marzena Ajzrt-Lauks;
    • Wyróżnienia:
      Zuzanna Raducka
      (lp. 27) - Szkoła Podstawowa nr 205 92-413 Łódź, ul. Dąbrówki 1 Opiekun: Ewa Kryszczuk;
      Wiktoria Kawczyńska, Kacper Malinowski i Maciej Skibiński - trio (lp. 34) - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczne I i II St. im. H. Wieniawskiego, 93-102 Łódź, ul Sosnowa 9 Opiekun: Aldona Danielewicz-Malinowska;
      Natalia Rozwandowicz (lp. 43) - Zespół Szkól Katolickich Jana Pawła IIb 91-170 Łódź, ul. K. K. Baczyńskiego 156 Opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowsk;
      Kinga Tabaczek (lp. 93) - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 176 90-056 Łódź. ul. Roosevelta 11/13 Opiekun: Beata Bielicz-Kotlarska, Katarzyna Supczyńska, Zuzanna Krasuska;
  5. Solista powyżej 16 lat
    • I miejsce:
      Aleksandra Kaliszka i Weronika Woźniak – duet
      (lp. 38) - XXXII Liceum Ogólnokształcące 92-511 Łódź, ul.Czajkowskiego 14 Opiekun: Aldona Danielewicz-Malinowska;
    • II miejsce ex aequo:
      Magdalena Barszczewska
      (lp. 11) - Klub Dąbrowa filia CKM 93-202 Łódź, ul. Dąbrowskiego 93 Opiekun: Marlena Barszczewska;
      Natalia Jedlikowska (lp. 48) - VI Liceum Ogólnokształcące 93-165 Łódź, ul. Podmiejska 21 Opiekun: Piotr Ranfeld;
    • III miejsce ex aequo:
      Aleksander Krześlak
      (lp. 12) - Centrum Kultury Młodych 93-021 Łódź, ul. Lokatorska 13 Opiekun: Marlena Barszczewska;
      Stanisław Hurnik (lp. 47) - VI Liceum Ogólnokształcące 93-165 Łódź, ul. Podmiejska 21 Opiekun: Piotr Ranfeld;
    • Wyróżnienia: Nie przyznano
  6. Zespół do lat 7 – Przedszkolaki
    • I miejsce:
      Zespół „Rozśpiewane przedszkolaki”
      (lp. 58) - Przedszkole Miejskie nr 214 94-058 Łódź, ul. Batalionów Chłopskich 21 Opiekun: Elżbieta Klimkiewicz-Kujawska;
    • II miejsce ex aequo:
      Zespół „Śródmiejskie słowiki”
      (lp. 3) - Miejskie Przedszkole nr 125 90-158 Łódź, ul. Małachowskiego 14/20 Opiekun: Agnieszka Kawiorska-Michałowska, Marzenna Matusiak;
      Zespół „Ważki” (lp. 96) - Publiczne Przedszkole 124 93-554 Łódź, ul. Cieszyńska 16 Opiekun: Agnieszka Kozakiewicz, Aleksandra Ambroziewicz;
    • III miejsce ex aequo:
      Zespół „Wesołe nutki”
      (lp. 5) - Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 221 93-281 Łódź; al. Marszałka Śmigłego-Rydza 38 Opiekun: Beata Krakus, Iwona Wiernik ;
      Zespół „Wesoła dwusetka”(lp. 61) - Miejskie Przedszkole nr 200 93-323 Łódź, ul. Zamknięta 1 Opiekun: Dagmara Gliszczyńska, Emilia Ruta-Zając, Monika Bełdowska;
    • Wyróżnienia:
      Nie przyznano
  7. Zespół 7 - 10 lat
    • I miejsce:
      Zespół „Szafa gra”
      (lp. 76) - Szkoła Podstawowa nr 2 90-202 Łódź, ul. Sienkiewicz 137/139 Opiekun: Krzysztof Słomczyński Katarzyna Gronkiewicz;
    • II miejsce:
      Zespół wokalny SP 190
      7 -10 lat (lp. 29) - Szkoła Podstawowa Nr 190 93-154 Łódź, ul. Malczewskiego 37/4 Opiekun: Wiesława Najgebauer;
    • III miejsce ex aequo:
      Zespół „Wiolinki”
      (lp. 8) - Studio Piosenki przy Społecznej Szkole Muzycznej im. Wł. Szpilmana, 94-029 Łódź, ul. Wileńska 22A Opiekun: Marlena Barszczewska;
      Zespół ‘Ćwierćnutki”(lp. 86) - Szkoła Podstawowa nr 189 93-213 Łódź, ul. Kossaka 19 Opiekun: Anna Drajling;
    • Wyróżnienia:
      Zespół „Muzyczna ekstra klasa”
      (lp. 19) - Szkoła Podstawowa nr 46 Żwirki 11/13, 90-528 Łódź Opiekun: Kamila Mrówczyńska-Haładaj: Anna Kuzaniak;
      Zespół „Sposób na nudę”(lp. 49) - Szkoła Podstawowa nr 152 90-559 Łódź, ul.28 Pułku Strz. Kaniowskich 52/54 Opiekun: Anna Drzewiecka;
  8. Zespół 11- 13(14) lat
    • I miejsce:
      Wokalny zespół chłopięcy „Chcemy śpiewać”(lp. 77) - Szkoła Podstawowa nr 41 94-003 Łódź, ul. Rajdowa 18 Opiekun: Katarzyna Sawiak;
    • II miejsce ex aequo:
      Zespół wokalno-instrumentalny „VIVO”
      (lp. 25) – Szkoła Podstawowa Nr 204 92-610 Łódź, ul. Gajcego 7/11 Opiekun: Iwona Pietrzak;
      Zespół wokalny „Tuzinki”(lp. 32) - Szkoła Podstawowa nr 12 92-306 Łódź, ul. ul. Jurczyńskiego 1/3 Opiekun: Izabela Muszyńska;
    • III miejsce ex aequo:
      Zespół wokalny
      (lp. 42) - Zespół Szkól Katolickich Jana Pawła II 91-170 Łódź, ul. K. K. Baczyńskiego 156 Opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowska;
      Zespół wokalny(lp. 44) - Szkoła Podstawowa w Bychlewie 95-200 Pabianice, Bychlew 13 Opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowska;
      Zespół „Tytka”(lp. 79) - Filia CKM klub Dąbrowa 93-202 Łódź, ul. Dąbrowskiego 93 Opiekun: Marek Fetter;
    • Wyróżnienia:
      Zespół wokalny SP 173
      (lp. 33) - Szkoła Podstawowa nr 173 90-009 Łódź, ul. Sienkiewicza 46 Opiekun: Maria Sosnowska;
      Zespół „Ćwierćnuty”(lp. 88) - Szkoła Podstawowa nr 189 93-213 Łódź, ul. Kossaka 19 opiekun: Anna Drajling;
  9. Zespół powyżej 13(14) lat
    • I miejsce:
      Zespół wokalny „Fanaberia”
      (lp. 66) - Szkoła Podstawowa nr 184 91-496 Łódź, ul. Syrenki 19A opiekun: Monika Sikora;
    • II miejsce:
      nie przyznano
    • III miejsce:
      nie przyznano
    • wyróżnienia:
      Zespół wokalny SP 48
      (lp.83) - Szkoła Podstawowa nr 48 ul Rydzowa 15, 91-211 Łódź Opiekun: Ewa Jóźwiak;
      Zespół-„One” (lp. 87) - Szkoła Podstawowa nr 189 93-213 Łódź, ul. Kossaka 19 Opiekun: Anna Drajling;
  10. Chór do 13(14) lat
    • I miejsce:
      Chór „Brawo”
      (lp. 80) - Szkoła Podstawowa nr 34 92-508 Łódź, ul. Ćwiklińskiej 9 Opiekun: Izabela Muszyńska;
    • II miejsce:
      Chór SP 202
      (lp. 78) - Szkoła Podstawowa nr 202 92-720 Łódź, ul. Jugosłowiańska 2 Opiekun: Filip Marciniak;
    • III miejsce:
      Chór SP nr 184
      (lp. 68) - Szkoła Podstawowa nr 184 91-496 Łódź, ul. Syrenki 19A Opiekun: Monika Sikora;
    • Wyróżnienia:
      Chór „Bemolek”
      (lp. 74) - Szkoła Podstawowa nr 41 94-003 Łódź, ul. Rajdowa 18 Opiekun: Katarzyna Sawiak;
      Chór SP 190(lp. 30) - Szkoła Podstawowa Nr 190 93-154 Łódź, ul Malczewskiego 37/47 Opiekun: Wiesława Najgebauer;

Nagrodę specjalną Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi w postaci nagrania w studiu nagrań Akademii Muzycznej im. K i G. Bacewiczów w Łodzi otrzymują:

Termin nagrania – ustalony zostanie z każdym wykonawcą indywidualnie.
Do nagrania w Studiu Nagrań Radia Łódź S.A., Jury wytypowało następujące piosenki premierowe:

Termin nagrania – ustalony zostanie z każdym wykonawcą indywidualnie.
Do zapisu w śpiewniku łódzkim Jury wytypowało następujące piosenki premierowe:

Ostateczny termin dostarczenia prymek piosenek: 30.04.2018.

Sekretarz jury: Elżbieta Wojsa


Pełna informacja o XXIV Przeglądzie Piosenki o Łodzi w pliku pdf: Pełna informacja o XXIV Przeglądzie Piosenki o Łodzi

Kolejność przesłuchań -XXIV Przegląd Piosenki o Łodzi w pliku pdf: Kolejność przesłuchań - XXIV Przegląd Piosenki o Łodzi

  1. 13.02.2018 - pierwsze spotkanie informacyjne dot. XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi
    w Szkole Podstawowej nr 46 w Łodzi, ul. Żwirki 11/13.
  2. 15.03.2018 - termin składania zgłoszeń do XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi
  3. 26.03.2018 - drugie spotkanie informacyjne dot. XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi
    w Szkole Podstawowej nr 46 w Łodzi, ul. Żwirki 11/13.
  4. 18-19.04.2018 - przesłuchania do XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, ul. Zachodnia 54/56
  5. 28.05.2018 o godz. 11.00 - Finał XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi w Auli Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, ul. Żubardzka 2a

Zainteresowanych wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o przesłanie zgłoszenia swojej obecności w tym dniu na adres e-mail: tpl.konkurs.piosenki@onet.eu
do dnia 12.02.2018r.


REGULAMIN + zgłoszenie, oświadczenia popr 05. 01.2018 w pliku pdf:

Regulamin XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi w ramach cyklu Łódzkie Skrzydła
herb
Kalendarium:
notatki ze spacerów 2018
Znalezione w sieci:
do góry strony

Zespół autorów tekstów i zdjęć chyba, że podpisane inaczej:
Marta Domańska, Marek Kołacz, Leokadia Zawadzka, Piotr Domański
Barbara Garuska,Tomasz Garuski, Katarzyna Wiśniewska
(wykorzystano również materiały archiwalne oraz będące w domenie publicznej) paw_mak © aktualizowana dnia: