Towarzystwo Przyjaciół Łodzi — Łódź, ul.Piotrkowska 17 lokal 12 — www.tplodzi.eu

  1. Image 01
  2. Image 02
  3. Image 03
  4. Image 04
  5. Image 05
  6. Image 06
do strony startowej

TPŁ
Łódź 90-406,
ul. Piotrkowska 17 lok.12
tel.: 607 828 892
tplodz1959@wp.pl

XXIV Przegląd Piosenki o Łodzi
Łódzkie Skrzydła 2018
mural

Przegląd piosenki o Łodzi 2018


GALERIA ZDJĘĆ Z GALI FINAŁOWEJ KONKURSU

28 maja w Auli Akademii Muzycznej w Łodzi odbyła się gala laureatów XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi "Łódzkie Skrzydła 2018". Wystąpili soliści, zespoły oraz chóry. Wydarzenie zarejestrowała
Telewizja Toya


Wyniki Łódzkie Skrzydła 2018
Wyniki XXIV Przeglądu Piosenki
„Łódzkie Skrzydła” 2018

Jury XXIV Przeglądu Piosenki Łódzkie Skrzydła 2018 w składzie:

  1. mgr Krystyna Pietranek-Kulis - muzyk, dziennikarz muzyczny - przewodnicząca jury;
  2. prof. dr hab. Beata Zawadzka-Kłos - Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, sopran;
  3. prof. dr hab. Jolanta Gzella – Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, mezzosopran;
  4. prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska – Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, sopran koloraturowy;
  5. mgr Anna Klimanek - absolwentka Edukacji Artystycznej UŁ, muzyk;
  6. mgr Beata Kurman – nauczyciel rytmiki i teoretycznych przedmiotów muzycznych;
  7. mgr Elżbieta Wojsa – etnomuzykolog, członek Zarządu TPŁ– sekretarz jury;

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  1. Solista do lat 7 – przedszkolaki
    • I miejsce ex aequo:
      Maciej Grochulski
      (lp.17) - zgłosili Rodzice;
      Aleksander Bukarewicz ( lp. 71) - Centrum Kultury Młodych, 93-021 Łódź, ul. Lokatorska 13, Opiekun: Marlena Barszczewska;
    • II miejsce ex aequo:
      Barbara Drewnowska
      (lp. 4) - Miejskie Przedszkole nr 220, 90-251 Łódź, ul. Jaracza 68, Opiekun: Renata Staniecka; Maja Bielińska (lp. 72) - Centrum Kultury Młodych, 93-021 Łódź, ul. Lokatorska 13, Opiekun: Marlena Barszczewska;
    • III miejsce:
      Piotr Kowski
      (lp. 16) – zgłosili Rodzice;
    • Wyróżnienia:
      Blanka Falbowska
      (lp. 2) - Miejskie Przedszkole nr 220, 90-251 Łódź, ul. Jaracza 68, Opiekun: Bogumiła Zdrojewska, Agnieszka Zdzienicka;
      Maja Widawska (lp.13) - Miejskie Przedszkole nr 220, 90-251 Łódź, ul. Jaracza 68, Opiekun: Iwona Rojewska;
      „Jagódki”- duet: Lidia Krot i Robert Czyżnielewski (lp. 55) Przedszkole Miejskie nr 35, 91-058 Łódź, ul. Zachodnia 16A, Opiekun: Barbara Kiełbasa;
      „Jagódki”- trio: Barbara Chmielecka, Maja Bienias, Julia Klukiewicz (lp. 56) Przedszkole Miejskie nr 35, 91-058 Łódź, ul. Zachodnia 16A, Opiekun: Barbara Kiełbasa;
      Alicja Kmin (lp. 59) - Miejskie Przedszkole nr 220, 90-251 Łódź, ul. Jaracza 68, Opiekun: Malwina Otto;
  2. Solista 7 – 10 lat
    • I miejsce ex aequo:
      Aleksander Maląg
      (lp. 10) - Klub Dąbrowa filia CKM, 93-202 Łódź ul.Dąbrowskiego 93, Opiekun: Marlena Barszczewska;
      Martyna Pawlicka (lp. 81) - Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2, 93-490 Łódź, ul. Sopocka 3/5, Opiekun: Andrzej Rychlicki Kicior;
    • II miejsce ex aequo:
      Oskar Ozi Wasilewski
      (lp. 14) – zgłosiła mama, Opiekun: Angela Wawrzyk;
      Wojciech Kęsoń(lp. 75) - Szkoła Podstawowa nr 2, 90-302 Łódź, ul. Sienkiewicz 137/139, Opiekun: Krzysztof Słomczyński, Katarzyna Gronkiewicz;
    • III miejsce ex aequo:
      Małgorzata Wierzbowska
      (lp. 54) - Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 91-818 Łódź , ul Zawiszy 39, Opiekun: Andrzej Wierzbowski;
      Lena Grot (lp. 70) - Filia CKM klub Dąbrowa 93-202 Łódź, ul. Dąbrowskiego 93, Opiekun: Marlena Barszczewska;
    • Wyróżnienia:
      Dunya Alrubea
      (lp. 57) - zgłosiła mama;
      Lena Łopata (lp. 73) - Studio Piosenki, przy Społecznej Szkole Muzycznej im. Wł. Szpilmana, 94-029 Łódź ul.Wileńska 22A, Opiekun: Marlena Barszczewska;
      Jagoda Tranda (lp. 89) - Szkoła Podstawowa nr 164 94-035 Łódź, ul. Wróblewskiego 65, Opiekun: Ewa Woźniak;
  3. Solista 11 – 13 lat
    • I miejsce ex aequo:
      Amelia Jaworowska
      (lp. 31) - SP nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi 95-035 Ozorków, ul. Cegielniana 25 Opiekun: Elżbieta Paciorek;
      Maria Przybylska – (lp.52) - Szkoła Podstawowa nr 101 91-464 Łódź , ul. Wspólna 5/7 Opiekun: Anna Karasińska, Andrzej Wierzbowski;
    • II miejsce ex aequo:
      Wiktor Sękalski
      (lp. 22) - Szkoła Podstawowa nr 142 91-527 Łódź, ul.Łupkowa 6, Opiekun: Liliana Ciszewska;
      Weronika Marat (lp. 39) - Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 94-043 Łódź, ul. Olimpijska 9 Opiekun: Elżbieta Kozowicz-Sobczak;
    • III miejsce ex aequo:
      Melania Bielecka i Amelia Grzelewska – duet
      (lp. 50) - Szkoła Podstawowa nr 152 90-559 Łódź, ul.28 Pułku Strz. Kaniowskich 52/54 Opiekun: Anna Drzewiecka;
      Julia Ganc i Oliwia Stanisławska – duet(lp. 69) - Szkoła Podstawowa nr 184 91-496 Łódź, ul. Syrenki 19A Opiekun: Monika Sikora;
    • Wyróżnienia:
      Patrycja Lamparska
      (lp. 23) - Szkoła Podstawowa nr 142 91-527 Łódź, Łupkowa 6 Opiekun: Liliana Ciszewska;
      Wiktoria Baraniak(lp. 65) - Szkoła Podstawowa nr 184 91-496 Łódź, Syrenki 19A Opiekun: Monika Sikora;
      Oskar Pietrzak (lp. 91) - Szkoła Specjalna Podstawowa nr 128 92-208 Łódź, ul. Niciarniana 2a Opiekun: Monika Rzepecka, Mikołaj Widawski;
  4. Solista 14 – 16 lat
    • I miejsce:
      Agata Radek
      (lp.40) – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pabianicach 95-200 Pabianice, ul.Zamkowa 39 Opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowska;
    • II miejsce:
      Estera Kmiecik
      (lp. 67) – Szkoła Podstawowa nr 184 91-496 Łódź, ul. Syrenki 19A opiekun: Monika Sikora;
    • III miejsce ex aequo:
      Karolina Stępień
      (lp. 41) – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pabianicach 95-200 Pabianice, ul. Zamkowa 39 Opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowska;
      Marika Gapińska (lp. 82) - Studio Artystyczne „Pędziwiatry” 92-508 Łódź, ul. Czajkowskiego 8 Opiekun: Marzena Ajzrt-Lauks;
    • Wyróżnienia:
      Zuzanna Raducka
      (lp. 27) - Szkoła Podstawowa nr 205 92-413 Łódź, ul. Dąbrówki 1 Opiekun: Ewa Kryszczuk;
      Wiktoria Kawczyńska, Kacper Malinowski i Maciej Skibiński - trio (lp. 34) - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczne I i II St. im. H. Wieniawskiego, 93-102 Łódź, ul Sosnowa 9 Opiekun: Aldona Danielewicz-Malinowska;
      Natalia Rozwandowicz (lp. 43) - Zespół Szkól Katolickich Jana Pawła IIb 91-170 Łódź, ul. K. K. Baczyńskiego 156 Opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowsk;
      Kinga Tabaczek (lp. 93) - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 176 90-056 Łódź. ul. Roosevelta 11/13 Opiekun: Beata Bielicz-Kotlarska, Katarzyna Supczyńska, Zuzanna Krasuska;
  5. Solista powyżej 16 lat
    • I miejsce:
      Aleksandra Kaliszka i Weronika Woźniak – duet
      (lp. 38) - XXXII Liceum Ogólnokształcące 92-511 Łódź, ul.Czajkowskiego 14 Opiekun: Aldona Danielewicz-Malinowska;
    • II miejsce ex aequo:
      Magdalena Barszczewska
      (lp. 11) - Klub Dąbrowa filia CKM 93-202 Łódź, ul. Dąbrowskiego 93 Opiekun: Marlena Barszczewska;
      Natalia Jedlikowska (lp. 48) - VI Liceum Ogólnokształcące 93-165 Łódź, ul. Podmiejska 21 Opiekun: Piotr Ranfeld;
    • III miejsce ex aequo:
      Aleksander Krześlak
      (lp. 12) - Centrum Kultury Młodych 93-021 Łódź, ul. Lokatorska 13 Opiekun: Marlena Barszczewska;
      Stanisław Hurnik (lp. 47) - VI Liceum Ogólnokształcące 93-165 Łódź, ul. Podmiejska 21 Opiekun: Piotr Ranfeld;
    • Wyróżnienia: Nie przyznano
  6. Zespół do lat 7 – Przedszkolaki
    • I miejsce:
      Zespół „Rozśpiewane przedszkolaki”
      (lp. 58) - Przedszkole Miejskie nr 214 94-058 Łódź, ul. Batalionów Chłopskich 21 Opiekun: Elżbieta Klimkiewicz-Kujawska;
    • II miejsce ex aequo:
      Zespół „Śródmiejskie słowiki”
      (lp. 3) - Miejskie Przedszkole nr 125 90-158 Łódź, ul. Małachowskiego 14/20 Opiekun: Agnieszka Kawiorska-Michałowska, Marzenna Matusiak;
      Zespół „Ważki” (lp. 96) - Publiczne Przedszkole 124 93-554 Łódź, ul. Cieszyńska 16 Opiekun: Agnieszka Kozakiewicz, Aleksandra Ambroziewicz;
    • III miejsce ex aequo:
      Zespół „Wesołe nutki”
      (lp. 5) - Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 221 93-281 Łódź; al. Marszałka Śmigłego-Rydza 38 Opiekun: Beata Krakus, Iwona Wiernik ;
      Zespół „Wesoła dwusetka”(lp. 61) - Miejskie Przedszkole nr 200 93-323 Łódź, ul. Zamknięta 1 Opiekun: Dagmara Gliszczyńska, Emilia Ruta-Zając, Monika Bełdowska;
    • Wyróżnienia:
      Nie przyznano
  7. Zespół 7 - 10 lat
    • I miejsce:
      Zespół „Szafa gra”
      (lp. 76) - Szkoła Podstawowa nr 2 90-202 Łódź, ul. Sienkiewicz 137/139 Opiekun: Krzysztof Słomczyński Katarzyna Gronkiewicz;
    • II miejsce:
      Zespół wokalny SP 190
      7 -10 lat (lp. 29) - Szkoła Podstawowa Nr 190 93-154 Łódź, ul. Malczewskiego 37/4 Opiekun: Wiesława Najgebauer;
    • III miejsce ex aequo:
      Zespół „Wiolinki”
      (lp. 8) - Studio Piosenki przy Społecznej Szkole Muzycznej im. Wł. Szpilmana, 94-029 Łódź, ul. Wileńska 22A Opiekun: Marlena Barszczewska;
      Zespół ‘Ćwierćnutki”(lp. 86) - Szkoła Podstawowa nr 189 93-213 Łódź, ul. Kossaka 19 Opiekun: Anna Drajling;
    • Wyróżnienia:
      Zespół „Muzyczna ekstra klasa”
      (lp. 19) - Szkoła Podstawowa nr 46 Żwirki 11/13, 90-528 Łódź Opiekun: Kamila Mrówczyńska-Haładaj: Anna Kuzaniak;
      Zespół „Sposób na nudę”(lp. 49) - Szkoła Podstawowa nr 152 90-559 Łódź, ul.28 Pułku Strz. Kaniowskich 52/54 Opiekun: Anna Drzewiecka;
  8. Zespół 11- 13(14) lat
    • I miejsce:
      Wokalny zespół chłopięcy „Chcemy śpiewać”(lp. 77) - Szkoła Podstawowa nr 41 94-003 Łódź, ul. Rajdowa 18 Opiekun: Katarzyna Sawiak;
    • II miejsce ex aequo:
      Zespół wokalno-instrumentalny „VIVO”
      (lp. 25) – Szkoła Podstawowa Nr 204 92-610 Łódź, ul. Gajcego 7/11 Opiekun: Iwona Pietrzak;
      Zespół wokalny „Tuzinki”(lp. 32) - Szkoła Podstawowa nr 12 92-306 Łódź, ul. ul. Jurczyńskiego 1/3 Opiekun: Izabela Muszyńska;
    • III miejsce ex aequo:
      Zespół wokalny
      (lp. 42) - Zespół Szkól Katolickich Jana Pawła II 91-170 Łódź, ul. K. K. Baczyńskiego 156 Opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowska;
      Zespół wokalny(lp. 44) - Szkoła Podstawowa w Bychlewie 95-200 Pabianice, Bychlew 13 Opiekun: Dorota Smolarek-Dąbrowska;
      Zespół „Tytka”(lp. 79) - Filia CKM klub Dąbrowa 93-202 Łódź, ul. Dąbrowskiego 93 Opiekun: Marek Fetter;
    • Wyróżnienia:
      Zespół wokalny SP 173
      (lp. 33) - Szkoła Podstawowa nr 173 90-009 Łódź, ul. Sienkiewicza 46 Opiekun: Maria Sosnowska;
      Zespół „Ćwierćnuty”(lp. 88) - Szkoła Podstawowa nr 189 93-213 Łódź, ul. Kossaka 19 opiekun: Anna Drajling;
  9. Zespół powyżej 13(14) lat
    • I miejsce:
      Zespół wokalny „Fanaberia”
      (lp. 66) - Szkoła Podstawowa nr 184 91-496 Łódź, ul. Syrenki 19A opiekun: Monika Sikora;
    • II miejsce:
      nie przyznano
    • III miejsce:
      nie przyznano
    • wyróżnienia:
      Zespół wokalny SP 48
      (lp.83) - Szkoła Podstawowa nr 48 ul Rydzowa 15, 91-211 Łódź Opiekun: Ewa Jóźwiak;
      Zespół-„One” (lp. 87) - Szkoła Podstawowa nr 189 93-213 Łódź, ul. Kossaka 19 Opiekun: Anna Drajling;
  10. Chór do 13(14) lat
    • I miejsce:
      Chór „Brawo”
      (lp. 80) - Szkoła Podstawowa nr 34 92-508 Łódź, ul. Ćwiklińskiej 9 Opiekun: Izabela Muszyńska;
    • II miejsce:
      Chór SP 202
      (lp. 78) - Szkoła Podstawowa nr 202 92-720 Łódź, ul. Jugosłowiańska 2 Opiekun: Filip Marciniak;
    • III miejsce:
      Chór SP nr 184
      (lp. 68) - Szkoła Podstawowa nr 184 91-496 Łódź, ul. Syrenki 19A Opiekun: Monika Sikora;
    • Wyróżnienia:
      Chór „Bemolek”
      (lp. 74) - Szkoła Podstawowa nr 41 94-003 Łódź, ul. Rajdowa 18 Opiekun: Katarzyna Sawiak;
      Chór SP 190(lp. 30) - Szkoła Podstawowa Nr 190 93-154 Łódź, ul Malczewskiego 37/47 Opiekun: Wiesława Najgebauer;

Nagrodę specjalną Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi w postaci nagrania w studiu nagrań Akademii Muzycznej im. K i G. Bacewiczów w Łodzi otrzymują:

Termin nagrania – ustalony zostanie z każdym wykonawcą indywidualnie.
Do nagrania w Studiu Nagrań Radia Łódź S.A., Jury wytypowało następujące piosenki premierowe:

Termin nagrania – ustalony zostanie z każdym wykonawcą indywidualnie.
Do zapisu w śpiewniku łódzkim Jury wytypowało następujące piosenki premierowe:

Ostateczny termin dostarczenia prymek piosenek: 30.04.2018.

Sekretarz jury: Elżbieta Wojsa


Pełna informacja o XXIV Przeglądzie Piosenki o Łodzi w pliku pdf: Pełna informacja o XXIV Przeglądzie Piosenki o Łodzi

Kolejność przesłuchań -XXIV Przegląd Piosenki o Łodzi w pliku pdf: Kolejność przesłuchań - XXIV Przegląd Piosenki o Łodzi

  1. 13.02.2018 - pierwsze spotkanie informacyjne dot. XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi
    w Szkole Podstawowej nr 46 w Łodzi, ul. Żwirki 11/13.
  2. 15.03.2018 - termin składania zgłoszeń do XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi
  3. 26.03.2018 - drugie spotkanie informacyjne dot. XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi
    w Szkole Podstawowej nr 46 w Łodzi, ul. Żwirki 11/13.
  4. 18-19.04.2018 - przesłuchania do XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, ul. Zachodnia 54/56
  5. 28.05.2018 - Finał XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi w Auli Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, ul. Żubardzka 2a

Zainteresowanych wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o przesłanie zgłoszenia swojej obecności w tym dniu na adres e-mail: tpl.konkurs.piosenki@onet.eu
do dnia 12.02.2018r.


REGULAMIN + zgłoszenie, oświadczenia popr 05. 01.2018 w pliku pdf:

Regulamin XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi w ramach cyklu Łódzkie Skrzydła
herb
Kalendarium:
notatki ze spacerów 2018
Znalezione w sieci:
do góry strony

Zespół autorów tekstów i zdjęć chyba, że podpisane inaczej:
Marta Domańska, Marek Kołacz, Leokadia Zawadzka, Piotr Domański
Barbara Garuska,Tomasz Garuski, Katarzyna Wiśniewska
(wykorzystano również materiały archiwalne oraz będące w domenie publicznej) paw_mak © aktualizowana dnia: