Towarzystwo Przyjaciół Łodzi — Łódź, ul.Piotrkowska 17 lokal 69U — www.tplodzi.eu

  1. Image 01
  2. Image 02
  3. Image 03
  4. Image 04
  5. Image 05
  6. Image 06
do strony startowej

XXVII Przegląd Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2022”


Wyniki XXVII Przeglądu Piosenki „Łódzkie Skrzydła” 2022

Jury XXVII Przeglądu Piosenki „Łódzkie Skrzydła” 2022 w składzie:

  1. mgr Krystyna Pietranek-Kulis – przewodnicząca jury, muzyk, dziennikarz muzyczny;
  2. prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska – Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego, w Poznaniu, sopran koloraturowy;
  3. dr hab Stanisław Kierner – Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, pianista i pedagog, bas baryton;
  4. dr Izabela Połońska – wokalistka, kameralistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorska i jazz;
  5. mgr Beata Kurman – nauczyciel rytmiki i teoretycznych przedmiotów muzycznych;
  6. mgr Marek Fetter – muzyk, aranżer, animator kultury.

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  1. Solista do lat 7 – przedszkolaki
    • I miejsce:
      Stanisław Sankowski
      (lp.25) – Szkoła Wokalna Beautiful Voice Łódź, Opiekun artystyczny: Weronika Musiał;
    • II miejsce:
      Duet: Aniela Kurat i Oliwia Romanowska
      (lp.5) – Miejskie Przedszkole Nr 234 Łódź, Opiekun artystyczny: Olga Izydorczyk;
    • III miejsce ex aequo:
      Amelia Nawrot
      (lp.9) - Studio Piosenki przy SSM I st. Im. Wł. Szpilmana Łódź, Opiekun artystyczny: Marlena Barszczewska;
      Emilia Marciniak (lp.15) – zgłoszenie rodzica, Opiekun artystyczny: Katarzyna i Filip Marciniak;
    • Wyróżnienia:
      Nie przyznano
  2. Solista 7 – 10 lat
    • I miejsce ex aequo:
      Mateusz Wspaniały
      (lp. 40) - Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 Łódź, Opiekun artystyczny: Izabella Sulima;
      Anna Domagała (lp. 71) – Szkoła Muzyczna im. St. Moniuszki w Gąbinie, Opiekun artystyczny: Danuta Dudzińska-Wieczorek;
    • II miejsce ex aequo:
      Maja Bielińska
      (lp. 20) – Centrum Kultury Młodych - Łódź, Opiekun artystyczny: Marlena Barszczewska;
      Adrianna Bartoszek (lp. 26) - Szkoła Wokalna Beautiful Voice Łódź, Opiekun artystyczny: Aleksandra Sochacka;
    • III miejsce ex aequo:
      Duet: Maria Piotrowska i Marianna Bobeff
      (lp.57) – zgłoszenie rodzica, Opiekun artystyczny: Marlena Barszczewska;
      Aleksander Bukarewicz (lp. 10) - Studio Piosenki przy SSM I st. im. Wł. Szpilmana Łódź, Opiekun artystyczny: Marlena Barszczewska;
    • Wyróżnienia:
      Duet: Lena i Zuzanna Pers
      (lp. 18) – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrów Łódzki, Opiekun artystyczny: Renata Bonacka -Walczak;
      Maria Pawłowska (lp. 50) – Studium Artystyczne „Pędziwiatry” Łódź, Opiekun artystyczny: Marzena Ajzert-Lauks;
      Aleksander Kraska (lp. 39) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 Łódź, Opiekun artystyczny: Izabella Sulima
  3. Solista 11 – 13 lat
    • I miejsce
      Maria Stańczak
      (lp. 74) - Szkoła Muzyczna im. St. Moniuszki w Gąbinie, Opiekun artystyczny: Anna Jeremus Lewandowska;
    • II miejsce ex aequo:
      Magdalena Chomątek
      (lp.12) - Studio Piosenki przy SSM I st. im. Wł. Szpilmana Łódź, Opiekun artystyczny Marlena Barszczewska;
      Julia Kocięba (lp.21) – Centrum Kultury Młodych - Łódź, Opiekun artystyczny: Marlena Barszczewska;
    • III miejsce
      Antonina Lewińska
      (lp. 28) - Szkoła Wokalna Beautiful Voice Łódź, Opiekun artystyczny: Aleksandra Sochacka;
    • Wyróżnienia:
      Oliwia Skowron
      (lp. 17) - Szkoła Podstawowa Nr 202 - Łódź, Opiekun artystyczny Filip Marciniak;
      Marianna Fałek (lp. 55) – Szkoła Podstawowa nr 2 Tuszyn, Opiekun artystyczny: Eliza Fałek;
      Wiktoria Zadworna (lp. 75) - Szkoła Muzyczna im. St. Moniuszki w Gąbinie, Opiekun artystyczny: Anna Jeremus Lewandowska;
      Duet: Martyna Grzebisz i Maria Szymańska (lp.61) – Szkoła Podstawowa nr 190 Łódź, Opiekun artystyczny: Wiesława Najgebauer; Podstawowe Szkoły Specjalne;
      Sandra Kubicka (lp.19)
      - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 168 Łódź, Opiekun artystyczny: Jolanta Saciuk-Zwolska, Wojciech Matusiak;
      Duet: Oskar Pietrzak i Przemysław Kalisz (lp.68) Szkoła Podstawowa Specjalna nr 128 Łódź, Opiekun artystyczny: Monika Rzepecka, Mikołaj Widawski;
      Duet: Adam Matula i Adrian Nachowicz (lp.69) Szkoła Podstawowa Specjalna nr 128 Łódź, Opiekun artystyczny: Monika Rzepecka,Mikołaj Widawski
  4. Solista powyżej 14 lat
    • I miejsce
      Aleksander Maląg
      (lp.64) – Miejska Strefa Kultury Klub „Dąbrowa”, Opiekun artystyczny Marlena Barszczewska;
    • II miejsce: ex aequo:
      Pamela Borkowska
      (lp. 46) – Uniwersytet Łódzki, Opiekun artystyczny: Włodzimierz Jakiel;
      Marta Falkowska (lp.72) - Szkoła Muzyczna im. St. Moniuszki w Gąbinie, Opiekun artystyczny: Anna Jeremus Lewandowska;
    • III miejsce
      Amelia Jaworowska
      (lp. 44) - Szkoła Wokalna Beautiful Voice Łódź, Opiekun artystyczny: Aleksandra Sochacka;
    • Wyróżnienia:
      Nadia Reguła
      (lp.52) - Yamaha Szkoła Muzyczna w Pabianicach/ IV LO Łódź, Opiekun artystyczny Gabriela Reguła;
      Antonina Łodziak - (lp. 62) - Szkoła Podstawowa nr 152 Łódź, Opiekun artystyczny: Magdalena Fiedorczuk, Wojciech Juśkiewicz;
      Vanessa Matusiak (lp.65) – Miejska Strefa Kultury Klub „Dąbrowa”, Opiekun artystyczny Marlena Barszczewska;
      Maja Ciesielska (lp. 78) – I Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Łowiczu, Opiekun artystyczny: Marta Kosiorek
  5. Zespół do lat 7 – Przedszkolaki
    • I miejsce:
      Nie przyznano;
    • II miejsce:
      Nie przyznano;
    • III miejsce:
      Nie przyznano
    • Wyróżnienie:
      Zespól „Grupa III”
      (lp.49) - Miejskie Przedszkole nr 227 Łódź, Opiekun artystyczny: Anna Wiśniewska
  6. Zespół 7 - 10 lat
    • I miejsce:
      Nie przyznano
    • II miejsce:
      Zespół „Szafa gra”
      (lp.77) - Szkoła Podstawowa nr 2 - Łódź, Opiekun artystyczny: Krzysztof Słomczyński, Katarzyna Gronkiewicz;
    • III miejsce:
      Zespół „Ćwierćnutki”
      (lp.2) – Szkoła Podstawowa nr 189 Łódź, Opiekun artystyczny: Anna Drajaling
    • Wyróżnienia:
      Nie przyznano
  7. Zespół 11- 14 lat
    • I miejsce:
      Zespół wokalny SP 173
      (lp.32) – Szkoła Podstawowa nr 173 - Łódź, Opiekun artystyczny: Maria Sosnowska;
    • II miejsce:
      Nie przyznano;
    • III miejsce:
      Wyróżnienie dla Szkoły Specjalnej
      Zespół „Śpiewające szóstki”
      (lp.14) – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 176 Łódź, Opiekun artystyczny: Katarzyna Supczyńska, Zuzanna Plaskota
  8. Zespół powyżej 14 lat
    • I miejsce:
      Zespół wokalny „Fanaberia”
      (lp.76) – Szkoła Podstawowa Nr 184 - Łódź, Opiekun artystyczny Monika Sikora;
    • II miejsce:
      Zespół wokalny SP 190 w Łodzi
      (lp.60) – Szkoła Podstawowa nr 190 Łódź, Opiekun artystyczny: Wiesława Najgebauer;
    • III miejsce:
      Nie przyznano;
    • Wyróżnienie:
      Zespół „Tytka”
      (lp.4) - Miejska Strefa Kultury Klub „Dąbrowa”, Opiekun artystyczny: Marek Fetter
  9. Chór do 14 lat
    • I miejsce:
      Chór SP 56 im. Bronisława Czecha
      (lp. 34) - Szkoła Podstawowa nr 56 - Łódź, Opiekun artystyczny: Monika Szwacka -Szarata;
    • II miejsce:
      Nie przyznano;
    • III miejsce:
      Chór SP 202
      (lp. 54) - Szkoła Podstawowa nr 202 Łódź, Opiekun artystyczny: Filip Marciniak;
    • Wyróżnienia:
      Nie przyznano
  10. Chór powyżej 14 lat
    • I miejsce:
      Chłopięcy Chór Kameralny „Chcemy Śpiewać”
      (lp.45) - Szkoła Podstawowa nr 41 - Łódź, Opiekun artystyczny: Katarzyna Sawiak;
    • II miejsce:
      Chór VI LO im. Joachima Lelewela
      (lp.24) - VI Liceum Ogólnokształcące Łódź, Opiekun artystyczny: Piotr Ranfeld;
    • III miejsce:
      Nie przyznano;
    • Wyróżnienia:
      Nie przyznano

Nagrodę specjalną Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi w postaci nagrania w studiu nagrań
Akademii Muzycznej im. K i G.Bacewiczów w Łodzi otrzymują:

  1. „Kaliska” - premiera (lp.52.1) - muzyka i słowa: Nadia Reguła
    wykonanie: Nadia Reguła
    Yamaha Szkoła Muzyczna - Pabianice, IV Liceum Ogólnokształcące - Łódź, opiekun artystyczny: Gabriela Reguła;
  2. „Kto nadaje miastu twarz” – premiera (lp. 64,1) - muzyka: Marlena Barszczewska
    słowa: Urszula Kowalska
    wykonanie: Aleksander Maląg
    Miejska Strefa Kultury Klub „Dabrowa” w Łodzi, opiekun artystyczny: Marlena Barszczewska;
  3. „Stajnia jednorożca” - premiera (lp.57.1) - muzyka: Marlena Barszczewska
    słowa: Urszula Kowalska
    wykonanie: Maria Piotrowska i Marianna Bobeff - duet zgłoszenie rodziców, opiekun artystyczny: Marlena Barszczewska

Termin nagrania – ustalony zostanie z każdym wykonawcą indywidualnie.

Do nagrania w Studiu Nagrań Radia Łódź S.A. w Łodzi Jury wytypowało następujące piosenki premierowe:

  1. „Bardzo straszny walc” - premiera (lp. 17) muzyka i słowa Filip Marciniak
    wykonanie: Oliwia Skowron
    Szkoła Podstawowa nr 202 – Łódź, opiekun artystyczny: Filip Marciniak;
  2. „Kołysanka” – premiera (lp.54.1) muzyka i słowa: Filip Marciniak
    wykonanie: Chór SP 202
    Szkoła Podstawowa nr 202 - Łódź, opiekun artystyczny: Filip Marciniak;
  3. „Prząśniczka” - (lp. 24) muzyka: Stanisław Moniuszko oprac. Andrzej Żylis
    słowa: Jan Czeczot
    wykonanie: Chór VI LO im Joachima Lelewela
    VI Liceum Ogólnokształcące - Łódź, opiekun artystyczny: Piotr Ranfeld
  4. „Filmowa Łódź” – premiera (lp. 77.2)) muzyka i słowa: Krzysztof Słomczyński
    wykonanie: Zespół „Szafa gra”
    Szkoła Podstawowa nr 2 - Łódź, Opiekun artystyczny: Krzysztof Słomczyński, Katarzyna Gronkiewicz
  5. „Obiecany ląd” (lp.45) muzyka i słowa: Izabela i Marek Muszyńscy
    Opr. na chór Konrad Orawski
    wykonanie: Chłopięcy Chór Kameralny „Chcemy Śpiewać”
    Szkoła Podstawowa nr 41 Łódź, opiekun artystyczny: Katarzyna Sawiak

Termin nagrania – ustalony zostanie z każdym wykonawcą indywidualnie.

Do zapisu w śpiewniku łódzkim Jury wytypowało następujące piosenki premierowe:

  1. „Bardzo straszny walc” - (lp.17,1) muzyka i słowa: Filip Marciniak;
  2. „Kaliska” – (lp.54,1) muzyka i słowa: Nadia Reguła;
  3. „Kołysanka” – (lp.54,1) muzyka i słowa: Filip Marciniak;
  4. „Stajnia jednorożca” - (lp.57,1) muzyka: Marlena Barszczewska, słowa: Urszula Kowalska;
  5. „Kto nadaje miastu twarz” - (lp.64.1) muzyka: Marlena Barszczewska, słowa: Urszula Kowalska;
  6. „Łódka” - (lp.67.2) muzyka i słowa: Monika Rzepecka;
  7. „Tajemniczy park Alicji” - (lp.68.1) muzyka i słowa: Monika Rzepecka;
  8. „W manufakturze” – (lp.68.2) muzyka i słowa: Monika Rzepecka;
  9. „Jarmark w Łodzi” – (lp.69.2) muzyka i słowa: Monika Rzepecka;
  10. „Filmowa Łódź” – (lp.77,2) muzyka i słowa: Krzysztof Słomczyński.

Sekretarz jury: Anna Gabrysiak


Przesłuchania XXVII Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2022”
GALERIA ZDJĘĆ

dodano 05.05.2022 r.


Łódzkie Skrzydła

Kolejność przesłuchań XXVII Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2022” pdf Kolejność przesłuchań XXVII Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2022”

Kolejność przesłuchań XXVII Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2022” doc Kolejność przesłuchań XXVII Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2022”

dodano 15.04.2022 r.


Towarzystwo Przyjaciół Łodzi
Centrum Dialogu im Marka Edelmana w Łodzi
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Szkoła Podstawowa nr 175 w Łodzi

ogłaszają
XXVII Przegląd Piosenki o Łodzi, „Łódzkie Skrzydła 2022”

Organizatorzy

Przesłuchania konkursowe
– 28 i 29 kwietnia 2022 r. Sala Audytoryjna Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi ul. Wojska Polskiego 83

Koncert laureatów i promocja Śpiewnika Łódzkiego
21 maja 2022r. Teatr Piccolo w Łodzi, ul Tuwima 34

Koncert finałowy
2 czerwca 2022 r. Aula Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, ul. Żubardzka 2 a.

Ze względu na pandemię może zaistnieć konieczność zastąpienia trybu stacjonarnego działaniami hybrydowymi lub online. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

CELE KONKURSU

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału w XXVII Przeglądzie Piosenki o Łodzi "Łódzkie Skrzydła 2022”.

Promesy uczestnictwa prosimy przysyłać do 15 lutego 2022 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs: do 1 kwietnia 2022 r.

Przesłuchania konkursowe: 28 i 29 kwietnia 2022 r.
Miejsce przesłuchań: Sala Audytoryjna (widowiskowa) Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 83

Koncert laureatów połączony z promocją „Śpiewnika Łódzkiego”, który w tej edycji zamierzamy wydać: 21 maja 2022. Teatr Piccolo, Łódź, ul. Tuwima 34

Koncert finałowy, na którym posumujemy tegoroczny Przegląd, wręczymy nagrody, wyróżnienia, podziękowania itp.: 2 czerwca 2022, Aula Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a.

Jeśli pandemia nie pozwoli na przeprowadzenie konkursu w trybie stacjonarny, przeprowadzimy go hybrydowo lub w całości online. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonymregulaminie który znajduje się także na naszej stronie www.tplodzi.eu na stronie SP 175 www.sp175lodz.pl oraz w mediach społecznościowych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, Łódź, ul Piotrkowska 17, front, I piętro, po ówczesnym, telefonicznym umówieniu się.

Elżbieta Wojsa tel. 502-896-842

mail: tpl.konkurs.piosenki@onet.eu

Anna Gabrysiak tel. 603-786-168
mail: tpl.konkurs.piosenki@gmail.com

W załączeniu – regulamin XXVII Przeglądu Piosenki o Łodzi "Łódzkie Skrzydła 2022”, który znajduje się także na naszej stronie
www.tplodzi.eu
oraz stronie SP 175 www.sp175lodz.pl

Zachęcamy do odwidzenia naszej strony www.tplodzi.eu i do zapoznania się z naszą ofertą.

ZAPRASZAMY DO NAS

90-406 Łódź, ul. Piotrkowska 17, front, I Pietro;
Tel. 607-828-892;
e-mail: tplodz1959@wp.pl
strona TPŁ www.tplodzi.eu

Możecie nas wesprzeć przekazując 1 % swojego podatku KRS: 0000099030
lub zapisując sie do TPŁ i opłacając składkę członkowską.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Gabrysiak – Towarzystwo Przyjaciół Łodzi

Regulamin konkursu wraz z załącznikami w pliku pdf Regulamin XXVII Przeglądu Piosenki o Łodzi w ramach cyklu Łódzkie Skrzydła

Regulamin konkursu wraz z załącznikami w pliku doc Regulamin XXVII Przeglądu Piosenki o Łodzi w ramach cyklu Łódzkie Skrzydła


herb
do góry strony

Zespół autorów tekstów i zdjęć chyba, że podpisane inaczej:
Marta Domańska, Marek Kołacz, Leokadia Zawadzka, Piotr Domański
Barbara Garuska,Tomasz Garuski, Katarzyna Wiśniewska
(wykorzystano również materiały archiwalne oraz będące w domenie publicznej) paw_mak © aktualizowana dnia: