Towarzystwo Przyjaciół Łodzi — Łódź, ul.Piotrkowska 17 lokal 12

www.tplodzi.eu

TPŁ
Łódź 90-406,
ul. Piotrkowska 17 lok.12
tel.: 607 828 892
tplodz1959@wp.pl

mural

Spacery 2010


02 stycznia 2010

Trasa: Las Łagiewnicki
Na trasie: Łagiewniki, Las Łagiewnicki,
kapliczki, Arturówek
Liczba uczestników: 46
GALERIA
FILMIK

09 stycznia 2010

Trasa: Piotrkowska, Pasaż Schillera,
Sienkiewicza, Kilińskiego, Tuwima, Struga
Na trasie: Piotrkowska, pomnik Łodzian Przełomu Tysiącleci,
Ławeczka Tuwima, pałac J. Heinzla,
kamienica Piotrkowska 108 – dawne kino Tęcza,
kamienice Piotrkowska 114 i 116, pomnik Leona Schillera;
Dom Technika, III LO, Park Sienkiewicza, Poczta Główna,
Dom Ludowy (Tuwima 34), willa Otto Gehliga, kino Tatry,
plac Komuny Paryskiej, kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
Meisterhaus, kino Gdynia, Dom Buta, Esplanada,
Saspol, kamienice Struga: 2, 3, 4, 5, Balaton,
Promenada, dawna fabryka braci Lange,
miejsce zamieszkania J. Tuwima – Struga 42
Liczba uczestników: 43
GALERIA

16 stycznia 2010

Trasa: pl. Pamięci Narodowej, Sowińskiego,
Pawilońska, Bema, Słoneczna, Łagiewnicka,
Wałbrzyska, Kasztelańska, Las Łagiewnicki, Arturówek
Na trasie: Radogoszcz, Muzeum Tradycji Niepodległościowych
Oddział Martyrologii i Walki Radogoszcz;
kościół i klasztor Palotynów, Las Łagiewnicki, Arturówek
Liczba uczestników: 58
GALERIA

30 stycznia 2010

Trasa: pl. Wolności, Pomorska,
Kamińskiego, Północna
Na trasie: pl. Wolności, IV LO, budynek dawnego
Towarzystwa Kredytowego Miejskiego,
siedziba Gminy Wyznaniowej Żydowskiej,
ul. Solna, Browar Łódzki, dawna szkoła Talmud Tora,
szpital im. Rydygiera, al. Anstadta,
pomnik Ofiar Komunizmu, XII LO, szpital MSWiA,
dawny sierociniec ewangelicki przy ul. Północnej,
dawny sierociniec żydowski przy ul. Północnej,
Teatr Muzyczny, siedziba Łódzkiej Okręgowej Izby Rzemieślniczej,
szpital im. Sterlinga, park Helenów,
fabryka Biedermannów, pałac Roberta Biedermanna,
pałac Alfreda Biedermanna
Liczba uczestników: 58
GALERIA

06 lutego 2010

Trasa: Przędzalniana, Śmigłego-Rydza,
Tymienieckiego, Przędzalniana, Księży Młyn,
Tymienieckiego, Tylna, Targowa, pl. Zwycięstwa
Na trasie: Księży Młyn, willa Herbsta,
lofty "U Scheiblera", szpital im. K. Jonschera,
fabryka Steigerta, sala Bauma, Babickanum,
osiedle Księży Młyn, straż pożarna scheiblerowska,
Lofty 2, fabryka H. Grohmana, willa H. Grohmana,
fabryka L. Grohmana, park Kilińskiego,
Szkoła Mistrzostwa Sportowego, "Nowa tkalnia" scheiblerowska,
willa L. Grohmana, domek Grohmanów,
pałac Grohmanów, Beczki Grohmanowskie,
budynek administracji scheiblerowskiej,
filmówka, park Źródliska II, Muzeum Kinematografii,
park Źródliska I, Wodny Rynek
Liczba uczestników: 47
GALERIA

13 lutego 2010

Trasa: Narutowicza, Matejki,
Jaracza, Pomorska, Krzywickiego,
Narutowicza, Zelwerowicza, Kopcińskiego,
Tkacka, Edukacyjna, Narutowicza
Na trasie: szpital im. N. Barlickiego,
park im. J. Matejki, skwer im. Z. Z. Hertzów,
BUŁ, fabryka Pomorska 163,
Radio Łódź, osiedle oficerskie
Liczba uczestników: 48
GALERIA
FILMIK

20 lutego 2010

Trasa: Mickiewicza, park Poniatowskiego,
Żeromskiego, Żwirki, Stefanowskiego,
Potza, Wólczańska, Skorupki, Politechniki,
Wróblewskiego, Wólczańska
Na trasie: park im. J. Poniatowskiego,
szkoła włókiennicza, teren Politechniki Łódzkiej,
willa Z. Richtera, willa J. Richtera,
willa R. Richtera, Hala Sportowa,
park im. M. Klepacza
Liczba uczestników: 52
GALERIA

27 lutego 2010

Trasa: Kilińskiego, Tuwima,
Targowa, pl. Sałacińskiego, POW,
Składowa, Knychalskiego, Narutowicza
Na trasie: cerkiew p.w. św. Aleksandra Newskiego,
hotel Polonia, park im. S. Moniuszki, ŁDK,
pomnik J. Piłsudskiego, Poczta Główna,
famuły Heinzla, Tramwajówka, EC I,
dworzec Łódź-Fabryczna, pl. Dąbrowskiego,
Collegium Anatomicum, kamienica Pod Atlasami,
pałac Schreera, popiersie S. Moniuszki,
cerkiew p.w. św. Olgi
Liczba uczestników: 60
GALERIA

06 marca 2010

Trasa: Piłsudskiego, Przędzalniana,
Tuwima, Tramwajowa, Narutowicza, Uniwersytecka
Na trasie: Widzewska Manufaktura,
Polmos, szpital im. J. Korczaka,
kościół p.w. św. Piotra i Pawła,
fabryka Arkuszewskich, zajezdnia tramwajowa
przy ul. Tramwajowej, Szkoła Zgromadzenia Kupców,
park im. S. Staszica
Liczba uczestników: 61
GALERIA

13 marca 2010

Trasa: Kościuszki, 6 Sierpnia, Piotrkowska,
Tuwima, Sienkiewicza, Moniuszki,
Hotelowa, Traugutta, Sienkiewicza
Na trasie: kamienica W. Lürkensa,
Bank PKO - Kościuszki 15, Bank NBP - Kościuszki 14,
Grand Hotel, Aleja Gwiazd, ściana Zasłużeni dla Łodzi,
Fortepian Rubinsteina, dom bankowy Goldfedera,
kamienica Pod Gutenbergiem, kino Gdynia,
dom Zgromadzenia Majstrów Tkackich,
kościół p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża,
ulica Moniuszki, hotel Savoy, ŁDK, Filharmonia Łódzka
Liczba uczestników: 57
GALERIA

20 marca 2010

Trasa: Przybyszewskiego, Przędzalniana,
Skierniewicka, Śmigłego-Rydza, Milionowa,
Łęczycka, Senatorska, Kilińskiego, Przybyszewskiego,
Brzozowa, Senatorska, Sosnowa, Przybyszewskiego
Na trasie: Zarzew, kościół p.w. św. Anny,
Cross Point Łódź, fabryka T. Steigerta,
szpital im. K. Jonschera, fabryka H. Wullfsohna,
Wytwórnia Filmów Oświatowych, fabryka A. Ossera,
fabryka braci Zajbert, willa przy ul. Senatorskiej 4,
fabryka Rassalskich, willa E. Geyera
Liczba uczestników: 66
GALERIA

27 marca 2010

Trasa: Żeromskiego, 6 Sierpnia,
Lipowa, Struga, Żeromskiego,
Skłodowskiej-Curie, Kopernika, Łąkowa,
Mickiewicza, Żeromskiego, Kopernika
Na trasie: pl. Barlickiego,
dw. kościół polskokatolicki przy ul. Żeromskiego,
willa Zieglerów, Kościół Środowisk Twórczych,
fabryka J. Kindermanna, kościół p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej,
szpital WAM, lecznica dla zwierząt przy ul. Kopernika
Liczba uczestników: 58
GALERIA

10 kwietnia 2010

Trasa: pl. Reymonta, Przybyszewskiego,
park Reymonta, Piotrkowska, Sieradzka,
Wólczańska, Czerwona, Piotrkowska
Na trasie: plac Reymonta, pomnik Reymonta,
park Reymonta, wille Geyerów,
Centralne Muzeum Włókiennicta, kamienica "Pod Góralem",
fabryka i willa Hüfferów, kościół ewangelicko-augsburski
p.w. św. Mateusza, fabryka i pałace Steinertów, plac Katedralny
Liczba uczestników: 68
GALERIA

17 kwietnia 2010

Trasa: Park Na Zdrowiu
Na trasie: Park Na Zdrowiu
Liczba uczestników: 73
GALERIA

24 kwietnia 2010

Trasa: tereny zielone między
Retkinią a Brusem, Smulsko,
onstantynów Łódzki - Srebrna, Nowy Józefów
Na trasie: Retkinia, Brus, Smulsko,
Srebrna, Nowy Józefów
Liczba uczestników: 92
GALERIA

08 maja 2010

Trasa: Ogród Botaniczny
Na trasie: Ogród Botaniczny
Liczba uczestników: 121
GALERIA

15 maja 2010

Trasa: Las Ruda-Popioły
Na trasie: Las Ruda-Popioły
Liczba uczestników: 42
GALERIA

22 maja 2010

Trasa: Pabianicka, Wyścigowa,
Konna, Nad Nerem, Rudzka
Na trasie: Port Łódź, teren dawnych wyścigów konnych,
Stawy Stefańskiego, kościół p.w. ś
w. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny,
cmentarz na Rudzie
Liczba uczestników: 63
GALERIA

29 maja 2010

Trasa: Zakładowa, dolina Augustówki,
Dąbrowskiego, Ziomkowa, Bławatna,
Tomaszowska, dolina Olechówki,
Bławatna, park Na Młynku
Na trasie: Olechów, EC 4, Augustówka,
Olechówka, park Na Młynku
Liczba uczestników: 68
GALERIA

05 czerwca 2010

Trasa: Las Łagiewnicki
Na trasie: Las Łagiewnicki
Liczba uczestników: 100
GALERIA

12 czerwca 2010

Trasa: Szczecińska, Hodowlana,
Żyzna, Konopna, Kąkolowa, Wierzb Płaczących,
Spadkowa, Kompostowa, Glebowa, Kłosowa,
Chochoła, Aleksandrowska
Na trasie: Kały, dw. ośrodek Uzdrowisko, Kochanówka
Liczba uczestników: 61
GALERIA

19 czerwca 2010

Trasa: Las Wiączyński
Na trasie: cmentarz wojenny we Wiączyniu Dolnym,
Las Wiączyński
Liczba uczestników: 40
GALERIA

26 czerwca 2010

Trasa: Tereny zielone Olechowa
Na trasie: Olechów, Olechówka, Park Źródło Olechówki,
kościół p.w. św. Jana Ewangelisty
Liczba uczestników: 81
GALERIA

03 lipca 2010

Trasa: Rynek Nowosolna, ul. Grabińska,
teren Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich,
Dąbrowa, ul. Opolska, ul. Zjazdowa
Na trasie: Nowosolna, Grabina,
Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, Dąbrowa,
wzniesienie Radary
Liczba uczestników: 58
GALERIA

10 lipca 2010

Trasa: Konstantynowska, park na Zdrowiu,
Krzemieniecka, Karolewska, Wileńska,
Chodkiewicza, Bandurskiego, Wyszyńskiego
Na trasie: park na Zdrowiu, Aquapark Fala,
szpital Dermatologiczny, Poleski Ośrodek Sztuki,
Femina, Karolew, Atlas Arena Łódź, ŁKS,
dworzec PKP Łódź - Kaliska, szpital im. Madurowicza,
XXVI LO, osiedle biskupie, kościół p.w. Chrystusa Króla,
pomnik S. Wyszyńskiego, Retkinia
Liczba uczestników: 57
GALERIA

17 lipca 2010

Trasa: Rzgowska, Józefów, Nowe Górki,
Konstantyna, Konspiracji, Bronisin,
Wiskicka, Brójecka
Na trasie: ul. Kolumny, kolumna Janka Mulinowica,
kościół p.w. św. Wojciecha, Stawy Jana,
Centrum Zdrowia Matki Polki, Wiskitno
Liczba uczestników: 17
GALERIA

24 lipca 2010

Trasa: Las Łagiewnicki, Las Chełmy
Na trasie: Łagiewniki, Las Łagiewnicki,
pałac Heinzlów, Użytek Ekologiczny Międzyrzecze
Bzury i Łagiewniczanki, Chełmy, Las Chełmy, Helenówek
Liczba uczestników: 57
GALERIA

31 lipca 2010

Trasa: Północna, park Staromiejski,
Manufaktura, Ogrodowa, Mielczarskiego,
Cmentarna, św. Jerzego, Legionów
Na trasie: park Staromiejski, pomnik Dekalogu
Liczba uczestników: 93
GALERIA

07 sierpnia 2010

Trasa:Las Lublinek, Park Lublinek, Maratońska
Na trasie: Lublinek, lotnisko,
Uroczysko Lublinek, Las Lublinek, Park Lublinek
Liczba uczestników: 21
GALERIA

14 sierpnia 2010

Trasa:Rynek Starego Miasta, Kościelna,
plac Kościelny, Łagiewnicka, Bałucki Rynek,
Limanowskiego, Zachodnia, Rybna, plac Piastowski,
Lutomierska, plac Kościelny, Kościelna, Wolborska,
Jakuba, Harnama, Bojowników Getta Warszawskiego,
Franciszkańska, Krawiecka, Marynarska, Wojska Polskiego
Na trasie: Stare Miasto, kościół p.w. Wniebowzięcia NMP,
plac Jojne Pilicera, Bałucki Rynek,
szpital im. H. Wolf, dw. cmentarz żydowski,
pomnik Kościuszki przy ul. Wrześnieńskiej, plac Piastowski,
dw. synagoga przy ul. Wolborskiej,
dom kultury na terenie getta,
"kuźnia" cygańska, park Ocalałych
Liczba uczestników: 53
GALERIA

21 sierpnia 2010

Trasa:Drewnowska, Skarpowa, Żubardzka, Pułaskiego,
Inowrocławska, Włókniarzy, Lutomierska,
św. Antoniego Padewskiego, Klonowa, Kasprzaka,
Tybury, Odolanowska, Gandhiego, Stolarska,
Drewnowska, Włókniarzy
Na trasie: Żubardź, hala sportowa Resursy,
dw. fabryka L. Fischera, kościół p.w. Chrystusa Odkupiciela,
Bałutka, willa Maurerów, kościół p.w. św. Antoniego, Koziny
Liczba uczestników: 59
GALERIA

28 sierpnia 2010

Trasa:Przybyszewskiego, Mechaniczna, Milionowa,
Chmielowskiego, Haška, Smetany, Chmielowskiego,
Czernika, Tansmana, Adwentowicza, Bartoka, Puszkina
Na trasie: Zarzew, SP 114, kościół p.w.
św. Alberta Chmielowskiego, Górka Widzewska, ZSO nr 8
Liczba uczestników: 40
GALERIA

04 września 2010

Trasa:Wycieczkowa, Strykowska, Ołowiana,
Kwarcowa, Działkowa, Strzeleckiego, Strykowska,
Książka, Rżewskiego, Oxińskiego, Woskowa,
Wycieczkowa, Promienna, Fiołkowa, Centralna,
stacja Radegast, Inflancka
Na trasie: osiedle TOR Marysin III, Sokołówka,
Rogi, SP nr 120, stacja Radegast
Liczba uczestników: 56
GALERIA

05 września 2010

Trasa:cmentarz żydowski
Na trasie: cmentarz żydowski
Liczba uczestników: 69
GALERIA

11 września 2010

Trasa:Pabianicka, Świętojańska, Sternicza,
Międzyrzecze, Mewy, Terenowa, Łopianowa, Zuchów,
Zuchów, Odrzańska, Hofmanowej, Deltowa, Teodorowicza, Odrzańska, Niedziałkowskiego, Sopocka, Pabianicka
Na trasie: teren obozu przejściowego w fabryce Bajera,
Olechówka, teren obozu dla jeńców rosyjskich przy ul. Odrzańskiej,
Jasień, cmentarz przy ul. Sopockiej,
kościół p.w. Najświętszego Imienia Maryi
Liczba uczestników: 67
GALERIA

18 września 2010

Trasa:Pomorska, Tamka, Styrska, Lumumby,
Pomorska, Telefoniczna, Zaspowa,
Zbójnicka, Taternicza, Stokowska, Brzezińska
Na trasie: lumumbowo, kolej obwodowa,
zajezdnia MPK przy ul. Telefoniczne, Stoki
Liczba uczestników: 59
GALERIA

25 września 2010

Trasa: Las Wiączyński
Na trasie: Las Wiączyński,
mogiła ofiar II wojny światowej, Rezerwat Wiączyń,
cmentarz wojenny we Wiączyniu Dolnym
Liczba uczestników: 83
GALERIA

02 października 2010

Trasa: Złotno, Napoleońska,
dawny poligon na Brusie, Krakowska
Na trasie: kościół p.w. św. Jana Chrzciciela,
dawny poligon na Brusie, Brus
Liczba uczestników: 69
GALERIA

09 października 2010

Trasa: Pasieczna, Jagiellońska, Zgierska,
Gruszowa, Motylowa, Jesionowa, Ziołowa,
Trawiasta, Piołunowa, Ziołowa, Lawendowa,
Trawiasta, Żywokostowa, Nagietkowa, Ziołowa,
Podbiałowa, Jesionowa, 11 Listopada
Na trasie: kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski,
osiedle "Ziołowa", SP nr 122,
Klasztor Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Liczba uczestników: 67
GALERIA

16 października 2010

Trasa: Retkińska, Maratońska, Czerwonego Kapturka, Falista, Spartańska,
Uroczysko Lublinek, Maratońska
Na trasie: Uroczysko Lublinek, Park Leśny Lublinek,
Las Lublinek, Port Lotniczy im. Wł. Reymonta
Liczba uczestników: 73
GALERIA

23 października 2010

Trasa: Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej
Na trasie: Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej część katolicka
Liczba uczestników: 107
GALERIA

30 października 2010

Trasa: Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej
Na trasie: Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej
część ewangelicko-augsburska i prawosławna
Liczba uczestników: 97
GALERIA

06 listopada 2010

Trasa: kompleks cmentarzy na Dołach
Na trasie: cmenatrz komunalny,
cmentarz prawosławny, cmentarz katolicki
Liczba uczestników: 43
GALERIA

13 listopada 2010

Trasa: Śląska, Smolna, Żmichowskiej,
Zapolskiej, Płaska, Ireny, Kominowa, Warneńczyka,
Rzgowska, Śląska, Rzgowska, Okręgowa,
Tuszyńska, Pryncypalna, Kosynierów Gdyńskich,
Osobliwa, Przedświt, Kosynierów Gdyńskich
Na trasie: Fakora, kościół p.w. Przemienienia Pańskiego,
SP nr 109, klasztor OO Bonifratrów,
szpital im. św. Jana Bożego
Liczba uczestników: 41
GALERIA

20 listopada 2010

Trasa: Giewont, Rysy, Dębowskiego, Krokiew,
Listopadowa, Hyrna, Dębowskiego, Wichrowa,
Szczytowa, Potokowa, Dębowskiego, Skalna,
Giewont, Pieniny, Telefoniczna
Na trasie: Stoki, "osiedle na górce",
park im. gen. M. Zaruskiego, schronisko św. Brata Alberta,
"osiedle na dołku", szpital im. Sonnenberga
Liczba uczestników: 66
GALERIA
FILMIK

27 listopada 2010

Trasa: plac Niepodległości, Bednarska,
Pabianicka, Krośnieńska, Sanocka, Dygasińskiego,
Sanocka, Bednarska, Unicka, Tuszyńska, Łączna,
Sejmowa, Niemcewicza, Paderewskiego
Na trasie: plac Niepodległości, hala targowa Górniak,
kościół p.w. św. Faustyny, pomnik św. Faustyny,
park Legionów, willa Leonhardta, fabryka Leonhardta Girbardta i Woelkera,
willa Wolekera, willa Girbardta, dw. szkoła przy ul. Pabianickiej 34,
miejsce zamieszkania św. Faustyny ul. Krośnieńska 9,
osiedle ZUS, osiedle Lokator,
kościół p.w. Przemienienia Pańskiego, dw. kino Roma
Liczba uczestników: 65
GALERIA

04 grudnia 2010

Trasa: Piotrkowska, Roosevelta, Sienkiewicza,
Piłsudskiego, Kilińskiego, Orla, Sienkiewicza,
Abramowskiego, Kilińskiego, skwer, Sienkiewicza,
Tymienieckiego
Na trasie: Piotrkowska, Central, Fotel Jaracza,
kamienica Jarischów, fabryka Ramischa, kościół OO Jezuitów,
Galeria Łódzka, browar Keilichów, fabryka Ejtingonów,
willa PTTK, szkoła gastronomiczna, willa Michela,
Abramowskiego, willa Barcińskich,
Barciński Park, PAN, basen Olimpia
Liczba uczestników: 41
GALERIA

11 grudnia 2010

Trasa: Kilińskiego, Włókiennicza, Wschodnia,
Rewolucji 1905 roku, Próchnika, Gdańska, 1 Maja,
Wólczańska, Więckowskiego, Zachodnia
Na trasie: cerkiew św. Aleksandra Newskiego,
Filharmonia, dw. szkoła im. Pereca, Teatr Jaracza,
kamienica H. Majewskiego, kamienica Scheiblerów,
Akademia Muzyczna, Muzeum Sztuki, Teatr Arlekin,
Teatr Nowy, Uniwersytet Medyczny,
miejsce po synagodze przy al. Kościuszki
Liczba uczestników: 44
GALERIA

18 grudnia 2010

Trasa: Las Łagiewnicki
Na trasie: Las Łagiewnicki
Liczba uczestników: 22
GALERIA

herb
Kalendarium:
notatki ze spacerów 2017
Znalezione w sieci:
do góry strony

Zespół autorów tekstów i zdjęć chyba, że podpisane inaczej:
Marta Domańska, Marek Kołacz, Leokadia Zawadzka, Piotr Domański
Barbara Garuska,Tomasz Garuski, Katarzyna Wiśniewska
(wykorzystano również materiały archiwalne oraz będące w domenie publicznej) paw_mak © aktualizowana dnia: